PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33194}

Cujo

5,8 5 365
ocen
5,8 10 1 5365
Cujo
powrót do forum filmu Cujo

Moje wrażenia po...

ocenił(a) film na 7

Czas jaki dzielił mnie od przeczytania książki i obejrzenia filmu to kilka dni więc podzielę się wrażeniami
póki nie ulotnią się z mojej zajętej głowy.
W filmie ma miejsce dużo nieścisłości większego i mniejszego kalibru a zakończenie to nieścisłość
kalibru największego. Kolejna nieścisłość słusznego kalibru to fakt pominięcia postaci nieżyjącego (na
całe szczęście dla mieszkańców Castle Rock) Frank'a Dodd'a który przez sympatycznego pieska
kontaktuje się ze światem za pomocą jego mniej sympatycznych zębów. Wścieklizna to tylko takie "okno"
dzięki któremu Frank dostał się stamtąd - tutaj. To wokół jego postaci powinien toczyć się film - byłoby
wtedy bardziej stasznie.
Reżyser zrobił jak zrobił - ja bym to zrobił inaczej (może dlatego nie jestem i nie będe - bo i za stary jestem
- reżyserem). Książek Kinga przeczytałem dużo i według mnie ta książka jest "nierówna" i przeciętna choć
na pewno - ze względu chociaż na głębsze wgryzienie się w liczne wątki - lepsza niż film.
Uważam że przeczytanie książki jest doskonałym sposobem na "uzupełnienie" tematu filmu do czego
zachęcam. Czołem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones