PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847598}

Elegia dla bidoków

Hillbilly Elegy
7,1 32 368
ocen
7,1 10 1 32368
4,5 24
oceny krytyków
Elegia dla bidoków
powrót do forum filmu Elegia dla bidoków
ocenił(a) film na 5
Whiskerss

Fenomenalna? chyba żartujesz.

ocenił(a) film na 5
damiansport1

Wystarczy zagrać jakąś ekscentryczną postać i od razu ludzie wariują. Widziałem setki takich postaci w filmach i nie było w tym nic fenomenalnego, kreacja Glen Close również.

ocenił(a) film na 7
damiansport1

Nie fenomenalna a GENIALNA !

ocenił(a) film na 7
Whiskerss

Glen świetna, ale film nie do końca spójny.

ocenił(a) film na 7
Whiskerss

Też uważam że Glenn świetna, a właśnie dostała nominację do złotej maliny :|... komuś się poprzestawiało

EternalViewer

Ciekawa sprawa - miała nominację i jako najlepsza aktorka do Globa, a teraz jako najgorsza do Malin. Tym samym powtórzyła wyczyn tytułowej Annie - Aileen Quinn

ocenił(a) film na 7
lew890

Nie tylko Aileen Quinn ale również Deborah Raffin, Jamesa Coco, Amy Irving, Pii Zadory... w tym roku nominowana zarówno do Malin i Globów jest również Kate Hudson za Music.

P_D_S

Zwłaszcza ta Pia Zadora to ciekawy przypadek, ponieważ faktycznie otrzymała obie statuetki, choć jedną najprawdopodobniej dzięki korupcyjnym praktykom ówczesnego męża ;)

ocenił(a) film na 8
Whiskerss

Paradoks polega na tym ze ona za te role dostała zarówno nominację do globów jak i złotej maliny. To jedyny taki przypadek w hisorii.

ocenił(a) film na 7
maciekb80

Nie jedyny. Amy Irving np za Yentl dostała nominację do Oscara i Maliny. Glenn tez prawdopodobnie dostanie jutro nominacje. Najgłośniejszy przypadek w historii to wygrana Pii Zadory. Dostała Złoty Glob za koszmarną role w Motylku i... dwie Złote Maliny. Szybko pojawiły się pogłoski że Złoty Glob został kupiony przez bardzo bogatego i wpływowego męża Zadory. I trudno się dziwić bo ze swoją nędzną rolą pokonała Kathleen Turner i Elizabeth McGowern.

ocenił(a) film na 8
P_D_S

Wooow. Dzieki za te ciekawostki. Glenn sie oscar należy. Ale maliny !??

ocenił(a) film na 8
P_D_S

No i mamy nominację dla Glenn do oscarow

ocenił(a) film na 7
maciekb80

Oby w końcu się udało!

ocenił(a) film na 8
P_D_S

Ale nawet jakby dostała to i tak nadal będzie mi towarzyszył niedosyt.

ocenił(a) film na 7
maciekb80

W sumie to nie wiem czy chciałbym żeby dostała Oscara za tą konkretną rolę. Raz że wolałbym aby została nagrodzona za pierwszy plan a dwa ta nominacja do Maliny zawsze pozostawia niesmak. Mogliby w końcu zrealizować ten Bulwar zachodzącego słońca z Jej udziałem. To napewno byłaby ogromna szansa.

ocenił(a) film na 8
P_D_S

Dokładnie. Wolałbym żeby nie wygrała. Trzymałem kciuki za role w filmie "Whife" bo to był wspaniały występ o wiele lepszy niz Olivi który był występem zbyt przerysowanym, karykaturalnym . Oj liczę że nakręcą bo ona idealnie nadaje się do tej roli. Choć przyznam że nie jestem zwolennikiem ruszania klasykow kina na biwi .No ale to Glenn wiec obiekcje schodzą na drugi plan. Myślałem też o tym co byłoby gdyby nakręcili remake "whats happene Baby Jane" bo jeśli by już robili to widziałbym w rolach głównych Meryl i Glenn. Chciałbym zobaczyć film w którym te dwie diwy grają główne role ale by scenariusz był mięscisty i zeby to była walka na ekranie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones