PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1507}

Podaj dalej

Pay It Forward
7,6 174 917
ocen
7,6 10 1 174917
6,4 16
ocen krytyków
Podaj dalej
powrót do forum filmu Podaj dalej

Czy warto pomagać?

ocenił(a) film na 8

Od dawna chciałem obejrzeć ten film. Nie żałuję. Zarówno ze względu na aktorską obsadę, jak i fabułę. Moim zdaniem film nie odpowiada jednoznacznie na pytanie, czy warto pomagać. Z jednej strony postawa Trevora może inspirować do zrobienia czegoś dobrego dla innych, z drugiej jest potwierdzeniem powiedzenia, że każdy dobry uczynek bedzie słusznie ukarany. Myślę, że każdy kto obejrzy ten film sam powinien odpowiedzieć na to pytanie
8/10

ocenił(a) film na 8
galladorn

Warto...

ocenił(a) film na 8
galladorn

Rzeczywiście mówi sie, ze za dobre uczynki najcześciej materialnie cierpimy. I to się bardzo często sprawdza. Taka ironia losu!
A film wyjatkowy - też ze względu na nastrój tworzony przez muzyke. Pod tym względem zupełnie przypomina wybitne American Beauty oraz Revolutionary Road.

ocenił(a) film na 6
Wyborca

Przypomina, bo muzyke skomponowal ten sam muzyk :)

galladorn

Pomysł "podaj dalej" jest bezsensowny, bo jak mówi mądre przysłowie: "dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane". Przede wszystkim trudno stwierdzić, co jest naprawdę dobre i korzystne dla innego człowieka. Wtrącanie się w prywatne życie kogoś, kogo tak naprawdę wcale nie znamy- może dać tylko złe skutki.

Film też dochodzi do takiego wniosku, jednak niekonsekwentnie (jest zbyt sentymentalny i mało realistyczny) i dlatego dałem mu 4/10.

Ta niska ocena dodatkowo spowodowana jest "podskórnym" rasizmem tego filmu: biali pokazani są jako "genetycznie wartościowi"- mają szlachetne plany i mimo swoich wad starają się być lepszymi, podczas gdy czarni są pokazani jako głupkowaci naśladowcy białych, a latynosi jako kryminaliści i mordercy- jeden z nich morduje głównego bohatera. Wszystko to mnie mocno zniesmaczyło.

ocenił(a) film na 6
galladorn

Jak dla mnie nie ma czegos takiego, ze ktos pyta siebie ´czy warto pomagac´. Jak ktos ma dobra dusze/osobowosc (co kto chce), to pomaga, bez wzgledu na wszystko, bo tak juz ma, a jezeli ktos siebie sam pyta, czy warto, to znaczy, ze cos jest nie tak, wtedy taki dobry uczynek jest podyktowany egoistyczna pobudka wziecia czegos w zamian. Polecam Kanta i jego teorie obywatelskiego obowiazku, kiedys uwazalam, ze nie ma racji, a dzisiaj widze, jakim wielkim filozofem byl. Film ciekawy, ale bylby duzo lepszy, gdyby nie to ckliwe, hollywoodzkie zakonczenie na sile, majace jakby potwierdzic moral i zmusic do refleksji. Nie powialo w nim prawda niestety, tylko jej tania imitacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones