PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30608}

Smok: historia Bruce'a Lee

Dragon: The Bruce Lee Story
7,3 7 174
oceny
7,3 10 1 7174
Smok: historia Bruce'a Lee
powrót do forum filmu Smok: historia Bruce'a Lee

Tak jak w temacie ile w tym filmie jest prawdy? Po pierwsze nie tak odbyła się walka Bruce Lee z mistrzem Chin. Nie po tej walce wylądował na łóżku tylko po kontuzji na siłowni i to nie po tej walce wymyślił własny styl walki. Wiele jest tutaj przesadzonych scen i nie w tej kolejności więc skoro ten film jest na podstawię książki żony Lee to książka wygląda podobnie? Przecież to Ona obserwowała starcie Bruca z wielkim mistrzem a tutaj nagle opisana tak bez sensu. Czy czytał ktoś z was tą książkę ?

Eastwood_filmweb

Zdecydowanie film jest oderwany od rzeczywistości i przerysowany. Polecam za to książkę: "Słowa smoka", o wiele lepsze źródło informacji na temat Bruce'a.

Eastwood_filmweb

a znasz film który oddaje 90 procent książki bo ja nie. Zawsze film jest mocno okrojony podkoloryzowany itp.
ostatnio przeczytałem zieloną mile Stephena Kinga a następnie oglądałem film i szczerze mówiąc film jest dobry ale porównując z książką to marnie wygląda

jony

Nie o to on pytał.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
jony

Tak. "Pianista" np.

Eastwood_filmweb

Zgadzam się, ja też miałem ambiwalentne uczucia podczas oglądania. Aczkolwiek właśnie po tej (zakłamanej w filmie) walce, zaczął opracowywać JKD.

ocenił(a) film na 7
Eastwood_filmweb

Sporo historii uproszczonych pod Hollywood, dodatkowo ten motywy symboliki z Demonem nękającym Bruce'a miał wprowadzić przesadny dramatyzm. Polecam ostatnią biografię Matthew Polly'ego - Bruce Lee: Życie. Autorowi udało się w dosyć obiektywny sposób opisać życie Lee, który nie był bez grzechu. Do tego mnóstwo świetnych historii i cytatów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones