William SzekspirI

William Shakespeare

9,1
838 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby William Szekspir

swietny facet jego dziela sa poprostu rewelacyjne uwielbiam go :D:D:D ale co do tego daty urodzenia to niewiedomo wlascieiwe kiedy to bylo szacuje sie ze 23 kwietnia bo ochrzczony byl 26 a wtedy bylo tak ze okolo 3 dni po urodeniu ale tego niewiemy...

anusya

Tak naprawdę nie wiemy nawet tego czy znany nam W.Szekspir był naprawdę tym za kogo go uważamy czyli genialnym synem rękawicznika ze Stratford. :)

SoKa

Z tego co słyszałem (muszę z ręką na sercu przyznać, że sprawy nie dopatrzyłem a mnie interesowała), to na dzisiejszy stan wiedzy Szekspir jest Szekspirem i już (czyli tak, to genialny syn rękawicznika napisał "Romeo i Julię", "Hamleta", "Sen nocy letniej", "Makbeta" itd.). Z tego co pamiętam to podawało się nawet, że Szekspir to tak naprawdę pseudonim innych znanych dramaturgów (kogo - wersje były różne, jednak z reguły podawano bardzo zasłużone nazwiska i sama myśl, że mógł zrodzić się ktoś taki kto pod swoim nazwiskiem był geniuszem a do tego odpowiada za dorobek Szekspira, wydawała się niezwykle podniecająca).

Stanley_Hartman

Tak, oficjalnie Szekpir jest w dalszym ciągu Szekspirem ( jakkolwiek to brzmi) :). Jednak zdania wielu szekspirologów są podzielone, właśnie z racji posiada zbyt małej ilości pewnych faktów dotyczących jego życia.
Wśród niektórych badaczy jest nawet pogląd że Szekspirem mogła być sama królowa Elżbieta (ale jednak większość tą teorię odrzuca), większe rzesze zwolenników kandydata na Szekspira ma np. Bacon lub Marlow (główny konkurent pisarza).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones